Array Technologies, Türkiye’ Deki Genişleme Hamlesine Ortağı STC Elektronik İle Devam Ediyor

Array Technologies, Türkiye’ Deki Genişleme Hamlesine Ortağı STC Elektronik İle Devam Ediyor

Öncü solar izleyici tedarikçisi, Türkiye’ deki genişleme operasyonlarını genişletiyor ve 24 MW lik bir portföyü hizmete sokuyor

ISTANBUL, TÜRKİYE – 5 Nisan 2018 – Güvenilir solar izleyici çözümleri konusunda küresel çapta öncü ve lider bir firma olan Array Technologies, Inc., STC elektronik ile bir ortaklığa gittiğini açıklamış olup Türkiye içerisindeki genişleme sürecine devam etmektedir. Ortaklığın bir gereği olarak Array firmasının sancak gemisi niteliğindeki DuraTrack® HZ v3; TSC Elektronik tarafından toplamı 24MW yi bulan 4 adet şebeke ölçeğindeki FV projesinden oluşan bir portföyde kullanıma geçirilmiştir. Söz konusu projeler Sugözü Mevki, Sazli, Söke ve Aydın’ da konuşlanmış olup 2018′ in ilk aylarında hizmete sokulmuştur.

STC Elektronik Uluslararası Satış&Pazarlama sorumlusu Vedat Şahin konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; ” Sınıfının en iyisi olan izleyici teknolojilerinden ve Türkiye de şebeke ölçeğindeki FV projelerine özgü aşırı sıcaklıklar ve güçlü rüzgârlar gibi çevresel zorlukların gerektirdiği şartlara uyabilme kabiliyetlerinden ötürü ortağımız olarak Array Technologies’ i seçtik. Çevresel risklere karşı dirençli olan Array izleyicileri işletme ve bakım masraflarının en düşük seviyede tutulması, proje karlılığının en üst düzeye çıkarılması ve uzun dönemli yatırım güvenliğinin uzun dönemli bir şekilde güvence altına alınması hususlarında bize yardımcı olmaktadırlar.”

Array, şebeke ölçeğindeki güneş enerjisi güç üretiminin benimsenmesi açısından çok önemkli fırsatlar barındıran ve gelişmekte olan bir Pazar olan Türkiye’ de yenilenebilir enerji kaynaklarının genişletilmesinin desteklenmesine kendini adamıştır. Yerel mevcudiyetinin yanı sıra STC Elektronik gibi deneyim sahibi mühendislik, tedarik ve inşaat (EPC) şirketleri ve geliştiriciler ile olan ilişkileri ile Array, bölgede artmakta olan güneş enerjisi talebinin karşılanması açısından mükemmel bir konumda bulunmaktadır.

Array Technologies’ in kurucusu ve CEO’ su olan Ron Corio “uygun maliyetli ve sürdürülebilir enerji kaynaklarının hizmete alınması konusunda Türkiye’ yi desteklemekten dolayı heyecanlıyız. Güneş enerjisi faaliyetleri açısından hızla gelişen bu sıcak bölgenin büyümesi hususunda öncül olmak için sabırsızlanıyoruz.” Dedikten sonra sözlerine şöyle devam etti “Türkiye’ de güneş enerjisi sektörünün büyümesi konusundaki kararlığımızın altını, ürünlerimizin yerel olarak üretilmesi için yaptığımız yatırım ile bir kez daha çizdik.

Array Technologies Hakkında

Array Technologies Inc., şebeke ölçeğindeki projeler için lider bir güneş takip çözüm ve servis sağlayıcı kuruluştur. Yüksek güvenilirlik, sağlamlık ve performans ve de etkin kurulum ve arazi esnekliği sayesinde Array; sektördeki en iyi proje dönüşlerini sunmaktadır. 16 GW’ nin üzerindeki toplam enerji üretim geçmişinin takip sistemleri olarak Array ürünleri; 30 yılı aşkın bir süreç sonunda toplanan eşsiz bir deneyim ile optimize edilmişlerdir. Array Technologies’ in şirket merkezi Amerika Birleşik Devletlerinde olup Avrupa, Orta ve Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Avustralya’ da ofisleri bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen sitemizi ziyaret ediniz; http://www.arraytechinc.com

STC Elektronik Hakkında

STC Elektronik Ltd. Şti, 1997 yılında Türkiye’ nin başkenti Ankara’ da kurulmuş olup endüstriyel otomasyon çözümleri sunmaktadır. Bunun yanında STC, hidroelektrik santralleri ve solar güç santralleri için SCADA enerji sistemleri geliştirmektedir. STC Türkiye içerisinde toplamı 24 MW AC olan güneş enerjisi santral projelerine yatırım yapacak olup bu santralleri 2017 sonunda hizmete almayı hedeflemektedir. STC dünya çapında, aralarında ABD, Kanada, Meksika, Venezüella, İspanya, Cezayir, Sudan ve Türkiye’ nin de bulunduğu çeşitli ülkelere mühendislik çözümleri sunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen sitemizi ziyaret ediniz; http://www.stc.com.tr.