Array Technologies MENAT Bölgesini Genişletti

Array Technologies MENAT Bölgesini Genişletti

Önde gelen güneş takip sağlayıcısı, Abu Dabi’deki Dünya Gelecek Enerji Zirvesi’nde Yılın Güneş Sistemi Yeniliğini de onurlandırdı.

ALBUQUERQUE, NM – 24 Ocak 2017 – Güneş takip çözümlerinde öncü ve dünya lideri olan Array Technologies, Inc. (ATI) Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye (MENAT) bölgesine yayıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyor. ATI, yükselen bu güneş takip pazarındaki liderliğini birçok fayda ölçekli projeyi güvence altına alarak ve Abu Dabi’de yeni bir ofis açarak genişletmeye devam ediyor. Şirket ayrıca Orta Doğu Güneş Endüstrisi Birliği (MESIA) ve Dünya Gelecek Enerji Zirvesi (WFES) tarafından bir inovasyon ödülü aldı.

ATI, Türkiye’de toplam 24 MW’lık dört proje için güneş takipçisi sağlamak amacıyla STC Elektronik ile ortaklık kurmaktadır. Portföy ortaklar tarafından 2017 yılının ilk yarısında yapılacak. Sugözü Mevki, Sazlı, Söke ve Aydın’da bulunan bu projeler için satın alma sözleşmesi geçtiğimiz hafta Abu Dabi’deki Dünya Gelecek Enerji Zirvesi’nde imzalandı. İnşaatın 2017 yılının ilk çeyreğinde başlaması bekleniyor.

Array Technologies, büyük ölçekli güneş enerjisi kullanımı için muazzam bir fırsat sunan, gelişmekte olan bir pazar segmenti olan MENAT bölgesindeki yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaşmasını desteklemeyi taahhüt eder. GTM’nin Global PV Tracker Landscape 2016 raporu, Kuzey Amerika’nın 2021’de piyasa değerine göre en büyük izci pazarı olacağına rağmen, MENAT Bölgesi’nin izci piyasasının her yıl en fazla 2016’dan 2021’e, yüzde 56’ya çıkacağını belirtti. Türkiye ayrıca kısa süre önce 2017 yılında bir GW güneş enerjisi ihalesini açıkladı. Array Technologies’in MENAT bölgesindeki yerel varlığı ve deneyimli mühendislik, tedarik ve inşaat (EPC) şirketleri ve STC Elektronik gibi geliştiricilerle ilişkileri ATI’yi bir bölgedeki güneş enerjisi teknolojilerine artan talebe hizmet etmek için mükemmel konum.

ATI’nin kurucusu ve CEO’su Ron Corio, “Orta Doğu’da bir varlığa sahip olduğumuz için heyecanlıyız ve bu yükselen güneş enerjisi etkin noktasında öncü bir büyüme bekliyoruz” dedi. “Temiz enerjiden kazanacak çok fazla bölge bulunan bölgelerdeki güneş izlemeyi benimsemeyi hızlandırmaktan gurur duyuyoruz.”

Geçtiğimiz hafta Dünya Gelecek Enerji Zirvesi’nde Array Technologies, endüstri liderleriyle üst düzey toplantılara ev sahipliği yaptı ve Yılın Güneş Sistemi Yeniliğinde Orta Doğu Güneş Ödülü’ne layık görüldü. 2017, MENAT güneş enerjisi pazarındaki olağanüstü yetenekleri ve başarıları tanımak ve kutlamak için sektörün en büyük ödül töreni olan Middle East Solar Awards’ın beşinci taksitini işaret ediyor. Ödül töreni 18 Ocak’ta Abu Dabi’de Dünya Gelecek Enerji Zirvesi’nde gerçekleşti.

Array Technologies Hakkında:

Array Technologies, Inc., büyük ölçekli projeler için lider güneş takip çözümleri ve servis sağlayıcısıdır. Düzenli takip tasarımımız verimli kurulum ve yüksek güvenilirlik sağlar. Bu kombinasyon hem en düşük kurulum maliyetini hem de en iyi uzun vadeli getirileri sağlar. Sürekli yenilik ve tasarım kolaylığı sayesinde Array’ın izleyici çözümleri inşaat ve çok sayıda arazi için optimize edilmiştir. Şirket, sektörde 28 yıldan fazla ve 12.000 kilometreden fazla izleyicinin kurulu olduğu benzersiz bir deneyime sahiptir. Array Technologies, Albuquerque, NM merkezli. Daha fazla bilgi için lütfen arraytechinc.com adresini ziyaret edin.

STC Elektronik Hakkında:

STC Elektronik Ltd.Şti. 1997 yılında Türkiye’nin başkenti Ankara’da kurulmuş ve endüstriyel otomasyon çözümleri sunmaktadır. STC ayrıca Hidroelektrik Santralleri ve Güneş Enerjisi Santralleri için enerji scada sistemleri geliştirmektedir. STC, Türkiye’de 24 MW’lık AC Güneş Enerjisi Santrali Projelerine yatırım yapacak ve bu tesislerin 2017 yılının sonunda devreye alınmasını hedefliyor. STC, ABD, Kanada, Meksika, Venezuela, İspanya, Cezayir dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, dünyadaki çeşitli ülkelere mühendislik çözümleri sunmaktadır. , Sudan ve Türkiye. Daha fazla bilgi için, lütfen http://www.stc.com.tr/ adresini ziyaret edin.